KomolyPortál · Tartalmak · Hozzászólások a tartalmakhoz
Hozzászólások a hírekhez
2017. 05. 03. 09:59 
pszí
pszí  

Szomorúan hallottam a hírt...

RIP
2012. 07. 09. 22:13 
ch
ch  
Avatar Sikeres Német Requiem... kbz, 2012.07.07.

Kedves kbz!

Köszönjük a gratulációt.

Adrián Erőd Iván Erőd fia és operaénekes a Bécsi Staatsoperben.
2012. 07. 07. 20:37 
kbz
kbz  
Avatar Sikeres Német Requiem... - Ch, 2012. 07. 07.

Kedves Ch!

Gratulálunk minden résztvevőnek!

És egy kérdés: Említed Adrian Eröd baritonistát. Él Ausztriában egy magyar származású zeneszerző, Iván Erőd - Adrian netán a rokona?
2012. 07. 06. 21:36 
pszí
pszí  
Avatar Dollármilliós adomány a New York-i Filharmonikusoknak
2012. 07. 06.

Baldwin akkor kezdett a komolyzene iránt rajongani, amikor Los Angelesben meghallgatásról meghallgatásra járt, az autórádiót pedig komolyzenei adóra tekerte. Saját bevallása szerint volt, hogy azért késett a castingról, mert végig akarta hallgatni az adott darabot. Mahler-rajongóként az Egyszerűen bonyolult férfi főszerepére kötött szerződésbe még azt is bevetette, hogy el tudjon menni forgatás közben a IX. szimfónia a Staatskapelle Berlin Daniel Barenboim vezényelte előadására a Carnegie Hallba. Nagy kedvence egyébként a Solti György dirigálta IX. szimfónia és Tilson Thomas Mahler-ciklusa.

Ritka öröm, amikor ilyen sorokat olvashat egy olyan zenehallgató, aki MAHLER zenéje iránt igazán elkötelezett! *clap*

Persze, az adomány híre önmagában is nagyszerű! *tup*
2012. 05. 19. 08:46 
kbz
kbz  
Avatar Fischer-Dieskau - méltatások:

Attól tartok, Ókovács méltatásában a "kétszer is járt Budapesten" frázis helyett inkább azt kellett volna mondani, hogy "sajnos csak kétszer járt Budapesten".

Egyébként számomra az egyik legnagyszerűbb felvétele a Wunderhorn ciklus (vez: Széll György). Döbbenetes, ahogy szinte leénekli - az amúgy nagyszerű - Schwarzkopf-ot. Mindjárt az első dalban a "trallali-trallalá"-t ahányszor énekli, annyiféle hangulatot visz bele... Elképesztő, mit tud kezdeni egy kicsinyke frázissal.
2012. 05. 10. 20:33 
kbz
kbz  
Avatar Stravinsky Pannonhalmán - 2012. május 10.

Nagyon örülök, hogy a hagyományosan egy klasszikus - egy kortárs zeneszerző alkotásait párba állító fesztiválon immár másodszor XX. századi zeneszerzőt választottak klasszikusnak!. (Tavalyelőtt Sosztakovics volt a kiválasztott .)
2012. 05. 08. 09:20   @kbz (#6)    § (2) 
Sipi
Sipi    

Valahol mintha láttam volna, hogy a közeljövőben itthon is előadják Ligeti operáját.

Amennyiben 2013 májusa közeljövő:
http://www.last.f...%A0+Ligeti

Aha, hát az időpontra már nem emlékeztem. *frown*
2012. 05. 08. 09:14   @Sipi (#5)    § (1) 
kbz
kbz    

Valahol mintha láttam volna, hogy a közeljövőben itthon is előadják Ligeti operáját.

Amennyiben 2013 májusa közeljövő:
http://www.last.f...%A0+Ligeti
2012. 05. 08. 08:23 
Sipi
Sipi  
Avatar Valahol mintha láttam volna, hogy a közeljövőben itthon is előadják Ligeti operáját.
2012. 05. 07. 22:47 
kbz
kbz  
Avatar Pendereckit Ligetire cserélik az Armel Nemzetközi Operaversenyen - 2012.05.07.

Remélem, végre sikerült megnéznem! Már kétszer lemaradtam róla!
2012. 04. 13. 10:43 
Sipi
Sipi  
Avatar "Rövidesen megjelenik a BÚS új lemeze."
Nagyon örvendetes hír, csak kicsit beárnyékolja a dolgot, hogy a régi lemezek sem igazán kaphatóak (a MÜPA lemezboltjában még volt egy pár, de most már azokat sem láttam). A végén még külföldről kell rendelni Hungaroton CD-ket. (A Hungaroton music store letöltései nem érdekelnek, de tudom, hogy ebben már kisebbséget képviselek.)
2012. 04. 10. 09:01 
ch
ch  
Avatar A rózsalovag - Moszkvában először szólal meg Richard Strauss operája
2012. április 05

Két link a hírhez:

http://www.themos...55613.html

http://www.bolsho...
2012. 03. 26. 23:26 
pszí
pszí  
Avatar Itt lehet hozzászólni a Portálon olvasható hírekhez.

A hozzászólásokat a következő módon javaslom megtenni:

A hír címe
A hír megjelenésének időpontja

Hozzászólás
KomolyPortál · Tartalmak · Hozzászólások a tartalmakhoz
Hozzászólások a hírekhez