KomolyPortál · Kávéházi sarok · Egyéb művészet és kultúra
Filmek
2016. 04. 25. 15:00 
Steff
Steff  
Avatar Én a Barbie -- Titkos ügynököket, a Hókirálynő 2.-t, a Zootropolis -- Állati nagy balhét és a Kungfupanda 3.-at láttam az utóbbi hónapokban.
2016. 04. 25. 13:19 
Sipi
Sipi  
Avatar Legutóbbi három moziélményem (nagyon ritkán járok moziba egyébként):
1. az "amerikai" Godzilla második része valamikor még tavaly: na jó, elég volt, többet ilyenre nem megyek, én már kinőttem ebből a korból, bármennyire is kedvelem amúgy a CGI-t.
2. Star Wars új része: sose érdekelt igazán a Star Wars (inkább a Trek *grin*), de meghívtak, szóval gondoltam, ingyen megéri. Hát annyit ért valóban, pénzt kár lett volna érte adni.
3. A nagy dobás: két hete néztem meg, véletlenül hallottam róla. Na ez viszont nagyon tetszett. Egyébként is érdekelt a 2008-as válság témája, szóval nagyon nagy vonalakban tudtam, miről van szó, ennek ellenére rengeteg pénzügyi dolog volt, amit nem értettem a történetben. De mégis rendkívüli hangulata van a filmnek, ráadásul a történet valóságon alapul, a szereplők valóban létező emberek. Tetszett, hogy néha "kikacsintanak a nézőre" a színészek egy-egy jelenetben ("ez nem így történt a valóságban, de filmen így jobban mutat" *grin*), lendületes a történetvezetés. A film eredeti címe még jobb.
2015. 04. 07. 15:55   @vichy (#64)    § (6) 
Steff
Steff    
Fargo: nagyon rég moziban láttam, és tetszett is, de már nem nagyon emlékszem rá. A sorozat hol megy és mikor?

Az AMC csatorna adta le, múlt hét szerdán lett vége a 10. résszel. De én nem hétről hétre néztem, hanem letöltöttem.
2015. 04. 07. 14:59   @Steff (#62)    § (5) 
vichy
vichy    
Avatar Fargo: nagyon rég moziban láttam, és tetszett is, de már nem nagyon emlékszem rá. A sorozat hol megy és mikor?
2015. 04. 07. 11:55 
Steff
Steff  
Avatar De ha már erőszak: a Fargo sorozat ötcsillagos. Sose nézek sorozatot, de ezt muszáj volt.
2015. 04. 06. 23:29   @kbz (#61)    § (4) 
Steff
Steff    
(1) Lesújtó hírem van: Lényegében soha nem iszom alkoholt (néha egy kis sör, ha meleg van...) Ma egy grammot sem ittam (hideg van).
(2) Még lesújtóbb: Nem láttam.

Tragikus hírek ezek így, húsvét utolján.

Érdemes megnézni a filmet, szerintem te bírod a fekete humort. Ha a film tetszett, a sorozat is ugyanúgy fog. Egyébként teljesen más történet, csak a hangulatvilág meg némelyik figura köszön vissza. Martin Freeman és Billy Bob Thornton visítani valóan jó, de a többiek is.
2015. 04. 06. 22:18   @Steff (#60)    § (3) 
kbz
kbz    

Látom, rád jön a szójáték, amikor be vagy rúgva...
Láttad a Fargo filmet amúgy, az 1996-ost, Coen/Coen?

(1) Lesújtó hírem van: Lényegében soha nem iszom alkoholt (néha egy kis sör, ha meleg van...) Ma egy grammot sem ittam (hideg van).
(2) Még lesújtóbb: Nem láttam.
2015. 04. 06. 19:14   @kbz (#59)    § (2) 
Steff
Steff    
Nagyon messze mész ezzel a felhívással...

Látom, rád jön a szójáték, amikor be vagy rúgva... Akkor rád másképp hat az alkohol, mint rám. Én agresszívvé válok, verekedőssé.

Láttad a Fargo filmet amúgy, az 1996-ost, Coen/Coen?
2015. 04. 06. 19:02   @Steff (#58)    § (1) 
kbz
kbz    
Fargo sorozat, emberek! Nézni!

Nagyon messze mész ezzel a felhívással...
2015. 04. 06. 18:08 
Steff
Steff  
Avatar Fargo sorozat, emberek! Nézni!

*bsmile*
2015. 03. 09. 11:27 
Steff
Steff  
Avatar A Birdmanben a Mahler-Kilencedik eleje megy többször, továbbá a Csajkovszkij-Negyedik és -Ötödik bizonyos részei, meg pár Ravel.
2015. 02. 28. 19:46 
Steff
Steff  
Avatar Gyerekek, a Liza, a rókatündér jó film.
Sőt, nagyon jó, de ezt nyilván csak a magam nevében mondhatom. Előfordulhat, hogy valamelyiktek megnézi, és fölvonja a szemöldökét, hogy mi tetszett nekem benne annyira.
Szétröhögtem magam, na.
2014. 04. 17. 11:17   @Sipi (#54)    § (2) 
kbz
kbz    

Vajon mi újat lehet még ezekről a zeneszerzőkről elmondani?

Alkalmasint nagyon sokat. Gondolj csak a Shaffer-féle Amadeusra, illetve a belőle készült rendkívüli Forman filmre!

Valahogy úgy van ez, mint egy-egy ragyogó előadással: bármikor jöhet egy nagy zongorista, vagy karmester, aki a jól ismert szonáta vagy szimfónia eddig nem hallott szépségeit képes feltárni. Ha a rendező elég tehetséges, egy életrajz-filmmel is tudhat újat mondani!
2014. 04. 17. 08:23   @ch (#53)    § (1) 
Sipi
Sipi    
Phil Grabsky: zeneszerzők nyomában

Az angol rendező négy filmjét vetíti tavasszal az Uránia Nemzeti Filmszínház: a sort szombaton nyitja a Beethoven nyomában, majd Mozart, Haydn és Chopin következik a sorban.

http://metropol.h...k-nyomaban

Vajon mi újat lehet még ezekről a zeneszerzőkről elmondani?
2014. 04. 14. 16:41 
ch
ch  
Avatar Phil Grabsky: zeneszerzők nyomában

Az angol rendező négy filmjét vetíti tavasszal az Uránia Nemzeti Filmszínház: a sort szombaton nyitja a Beethoven nyomában, majd Mozart, Haydn és Chopin következik a sorban.

http://metropol.h...k-nyomaban
2013. 10. 30. 17:20 
Sipi
Sipi  
Avatar Most láttam a Gravitáció című filmet. Nagyon tetszett, több szempontból sem szokványos amerikai film és bár természetesen ez sem dokumentumfilm akar lenni, hanem mozifilm, messze lehagyja realitásban a normál mozifilmeket (az űrben például nem terjed a hang). És mindenképpen megéri IMAX-ben megnézni, mert a látványvilága lenyűgöző; az elején tényleg olyan érzésem volt mintha ott lenne előttem élőben a Hubble űrtávcső. A történet pedig a feszültséget is megfelelően adagolja.
2013. 06. 09. 10:13 
2Gigi
2Gigi  
Avatar Nemrég néztem meg Dustin Hoffman rendezésében a Nagy négyes c. filmet. A színházi változatot még nem láttam itthon, de a film nagyon tetszett. Jók a karakterek, sajnos jellemzőek is. Nem szeretnék így megöregedni, ha már nem megy, abbahagyom és inkább még több zenét fogok hallgatni. *music*
2013. 06. 02. 15:22 
kbz
kbz  
Avatar Sok év után ma megnéztük DVD-ről a

Fellini Roma

filmet. Elképzelhető, hogy egy-két jelenetet rövidebbre lehetett volna vágni, de egészében ma is lenyűgöző, zseniális képekben tobzódó remekmű!
2013. 05. 13. 16:04   @2Gigi (#48)    § (1) 
Steff
Steff    

Na és mit szóltok a Halál és a lánykához? Nekem egyik kedvenc filmem, Sir Ben Kingsley-vel és az Amadeus kvartettel. (Még "lány" korukban játszottak a filmben)

Nemrég láttam másodszor. Nem rossz, de nekem nem az a sokszor nézős.
Viszont ebben hallottam először, hogy Schubert homoszexuális volt, és ez utánanézésre késztetett, amiből persze az jött ki, hogy nem lehet biztosat tudni.
2013. 05. 13. 15:43 
2Gigi
2Gigi  
Avatar Na és mit szóltok a Halál és a lánykához? Nekem egyik kedvenc filmem, Sir Ben Kingsley-vel és az Amadeus kvartettel. (Még "lány" korukban játszottak a filmben)
KomolyPortál · Kávéházi sarok · Egyéb művészet és kultúra
Filmek