KomolyPortál · Komolyzene · Általános eszmecsere
A YouTube-on találtam
2016. 12. 07. 19:05   @kbz (#143)    § (1) 
pszí
pszí    
"de azért, mégis csak ez az igazi"

- Bocs, de ez sem az "igazi", Perényi sem arpeggione-n játszik...

...de azért mégis csak ez az igazi átirat és előadás... *wink* (legalábbis számomra - de ez közmegmeggyezés alapján mindig odaképzelendő a mondandónk végére)

A Williams akkor jó, ha nem átiratként, hanem kvázi új műként hallgatjuk. A III. tétel pl. sokkal derűsebb, számomra van benne valami kifejezett olaszos-napfényes derű.

Összességében az én ízlésemmel sajnos nehezen összeegyeztethető ez a mű/átirat*. *helpless*

*Azt nem tudom, hogy Williams melyik változatot vette alapul, az eredeti Arpeggione-verziót, vagy a csellóra készült átiratot. Gyanítom, hogy utóbbit, és akkor már az átirat átiratáról van szó. :-)
2016. 12. 07. 10:42 
kbz
kbz  
Avatar "de azért, mégis csak ez az igazi"

- Bocs, de ez sem az "igazi", Perényi sem arpeggione-n játszik...

A Williams akkor jó, ha nem átiratként, hanem kvázi új műként hallgatjuk. A III. tétel pl. sokkal derűsebb, számomra van benne valami kifejezett olaszos-napfényes derű.
2016. 12. 06. 18:21   @pszí · Mit hallgattok... (#2586)    § (2) 
pszí
pszí    
Avatar A „Mit hallgattok most?” témában szóba került átirat a YouTube oldalon is meghallgatható:

Schubert arpeggione by John Williams part 1
Schubert arpeggione by John Williams parts2-3

Nem hallgattam végig, csak itt-ott beletekertem, valóban vannak benne jól sikerült részletek, de azért, mégis csak ez az igazi:

Schubert (Perenyi, Schiff) - Sonata en a minor Arpeggione D821.avi

*music*
2016. 04. 09. 22:25 
Sipi
Sipi  
Avatar The ultimate Mahler exam:
https://www.youtu...KAdQ1j2qlk
2016. 02. 29. 09:07   @pszí (#139)    § (5) 
Sipi
Sipi    
2016. 02. 28. 22:23   @Sipi (#137)    § (4) 
pszí
pszí    
Avatar Elképesztő zeneszerzői teljesítmény volt megírni a művet. Valószínűleg a legkomolyabb könnyűzene, amit valaha írtak. :-)
2016. 02. 27. 13:11   @Sipi (#137)    § (4) 
kbz
kbz    
márha a google fordító jól mutatja

Jól mutatja. Az egyik első német szó volt, amit gyerekkoromban megismertem, volt egy képeslapunk a Lánchídról, és oda volt írva németül is, hogy: Kettenbrücke.

(Látod, most már mind a ketten tudjuk!)
2016. 02. 27. 10:55   @kbz (#136)    § (3) 
Sipi
Sipi    
Avatar Miért, hát honnan tudta, hogy azok nem megszentelt kólásüvegek?
Amúgy utánanéztem a kottában, valóban láncokat ír Schönberg (márha a google fordító jól mutatja az "einige große eiserne ketten"-t). De nem semmi zenekart írt elő, ahogy elnézem a 10 kürt mellé kell például 8 fuvola meg 7 klarinét... Ejj, de meghallgatnám egyszer ezt a müpában mondjuk az NFZ-vel meg Kocsissal... *angel*
2016. 02. 27. 09:33   @Sipi (#135)    § (2) 
kbz
kbz    
A heavy metál Schönbergnél kezdődik és ott is ér véget. *roll*

Egyszer egy kollégám egy Penderecki mű után azt mondta, hogy micsoda ronda dolog a ZAK megszentelt színpadán üres kólásüvegeket összeütögetni. Kénytelen voltam megkérdezni tőle, hogy miért elegánsabb lószőrt huzigálni szárított birkabélen...?...

Egyébként a kétféle láncot elnézve, az egyik inkább light metal.
2016. 02. 27. 00:26   @Sipi (#134)    § (1) 
Sipi
Sipi    
Avatar A heavy metál Schönbergnél kezdődik és ott is ér véget. *roll*
2016. 02. 26. 23:44 
Sipi
Sipi  
Avatar A Bergen Philharmonic ütősei próbálják a Gurreliedert:
https://www.youtu...1w1V7e09YE
Na ezt se tudtam, hogy ebben ilyenek is vannak, pedig szeretem a darabot. *grin*
moderáció
moderáció
közlemény

A Bruckner-művek kapcsán kialakult beszélgetés át lett mozgatva az Anton Bruckner (1824-1896) témába.
2016. 02. 17. 17:40   @Sipi (#131)    § (1) 
pszí
pszí    
Kovics Sándor interjú, nekem nagyon tetszett: https://www.youtu...JFcrUaD7Gk

Nekem kevésbé.

Kovács Sándor sosem volt szimpatikus sem emberileg, sem szakmailag. Előbbi egyéni probléma, és teljesen irreleváns. Ám utóbbi esetében nem tudok elmenni az olyan mondatai mellett egy-egy koncertről, mint amikor néhány éve a következőt írta Sibelius hegedűversenyéről (az idézet nem pontos): „A legjobb a 3. tétel volt, mert az a legrövidebb.”

Szerintem, ilyesmit nem engedhet meg magának egy művelt, szakmailag jól képzett, hivatásos zenetörténész, kritikus. Különösen nem Kroó György szellemi örökségének árnyékában.
2016. 02. 16. 18:29 
pszí
pszí  
Avatar Bruckner VIII. szimfóniája (Haas) meglepően jó minőségben elérhető Günter Wand vezényletével a YouTube-on.

1. tétel, 2. tétel, 3. tétel, 4. tétel

A Brucknerrel most ismerkedőknek is bátran ajánlom, mert egyrészt a mű legjobb interpretációi Günter Wand nevéhez fűződnek, másrészt - a VII. szimfóniával egyetemben - talán a legszélesebb közönséget megnyerni képes Bruckner alkotásról van szó.

Egyébként, a felvételen 88 éves a Maestro!
2015. 08. 14. 20:02 
Sipi
Sipi  
Avatar Kovics Sándor interjú, nekem nagyon tetszett: https://www.youtu...JFcrUaD7Gk
2015. 08. 11. 20:29   @Tomás (#129)    § (7) 
Sipi
Sipi    
Avatar Mikor fogja felvenni a BFZ? *tup*
2015. 08. 09. 15:30   @Tomás (#128)    § (6) 
Tomás
Tomás    
https://soundclou...cal-parody

Egy kis ujjgyakorlat. Nektek. Jó szórakozást. *wink*
2015. 08. 09. 12:51   @Steff (#127)    § (5) 
Tomás
Tomás    
Avatar Pedig még jól el is dúdolja... (Nem keveri össze pl. a "János bácsi a csatában"-nal...)
2015. 08. 09. 10:55   @Tomás (#126)    § (4) 
Steff
Steff    
De az a legjobb, amikor aszondja: "Abban benne van? Hiszen azt ismerem!"

A memória néha nagyon idétlenül meg bírja tréfálni az embert, úgyhogy én nem csodákszok.
2015. 08. 09. 10:15   @Sipi (#125)    § (3) 
Tomás
Tomás    
Avatar De az a legjobb, amikor aszondja: "Abban benne van? Hiszen azt ismerem!" *hilarious*
KomolyPortál · Komolyzene · Általános eszmecsere
A YouTube-on találtam