KomolyPortál · Kávéházi sarok · Hontalan
Kardtávolság · zárva
Ebben a témában van lehetőség a felmerülő személyes konfliktusok, viták rendezésére.
2016. 07. 10. 23:54 
Steff
Steff  
Avatar Nem értem én ezt a sértődést. Kívülről nézve nem történt az égvilágon semmi.
Ez a hozzászólás át lett mozgatva a(z) Mit hallgattok most? témából.
2016. 07. 10. 21:36   @kbz (#5)    § (6) 
Tomás
Tomás    
Avatar Nem "nyilatkoztattam ki" semmit. Hochreithert kiváló szerzőnek tartom, de jóformán semennyire sem ismert. Te sem ismered. Annak az érzésemnek adtam hangot, hogy örülnék, ha ez másképp lenne. Hogy ezzel Neked mi bajod van, továbbra sem tudom.

A szamárfül azt a csipkelődő gúnyt volt hivatott hangsúlyozni, amivel magamra vettem a te rám alkalmazott gúnyos kitételedet.

Szóval, ha már a tiszteletről papolsz, akkor előbb nézzél tükörbe kedves barátom. De tudod mit? Ezek után nem tisztellek én téged egy fikarcnyit se.
2016. 07. 10. 20:34   @Tomás (#4)    § (5) 
kbz
kbz    
Engedd meg a kérdést: ha szerinted nem a te ízlésed "reprezentálja az "igazságos világot"", akkor miért zavar téged ennyire, ha valaki más hangot ad a saját - a tiédtől talán eltérő - ízlésének? Miért nem tudod egész egyszerűen elfogadni, hogy van, aki mást szeret, mint te?

Egyáltalán nem zavar ha valaki hangot ad - enyémtől eltérő - ízlésének. Tudom, hogy P. kiváló szerzőnek tartja Rachmanyinivot, S. a Mozart és Schubert szonátákat fortepianón előadva preferálja, V. lelkesen fut Wagner operákat hallgatni; elfogadom, hogy ilyen az ízlésük. Ami zavar az a kinyilatkoztatás ama stílusa, amelyet most "retorikai fordulatnak" minősítettél. (Legközelebb meg majd elmagyarázod, hogy a szamárfület mutogató, meg nyelvet nyújtogató figura beillesztése is csak a szeretet és tisztelet jele...)

Megnyugtatásodra: mostantól bármit, bármilyen retorikával írhatsz be a Portálra, én azokra semmit nem fogok reagálni.
2016. 07. 10. 19:16   @kbz (#3)    § (4) 
Tomás
Tomás    
Avatar Amikor "igazságos világot" említettem, pusztán egy retorikai fordulattal éltem, és nem diktátorhajlamaimnak kívántam hangot adni.

Csak annyit mondani, hogy én igazságtalannak tartom (mitől? a sorstól? mittudomén, nem is fontos), hogy egy ilyen kiváló zeneszerző neve még a komolyzenekedvelők 99,9%-ának sem mond semmit. Hogy ez szomorúsággal tölt el, és szebbnek, igen, igazságosabbnak tartanám, ha ez nem így lenne.
De hát így van, így nem tehetek mást, mint hogy Igaz Prófétát játszok *annoy*, és elviszem az emberekhez (komolyzenekedvelőkhöz) az örömhírt, hogy volt valamikor egy ilyen szerző is ám, és érdemes megismerkedni vele. 

Engedd meg a kérdést: ha szerinted nem a te ízlésed "reprezentálja az "igazságos világot"", akkor miért zavar téged ennyire, ha valaki más hangot ad a saját - a tiédtől talán eltérő - ízlésének? Miért nem tudod egész egyszerűen elfogadni, hogy van, aki mást szeret, mint te?
2016. 07. 10. 17:51   @Tomás (#2)    § (3) 
kbz
kbz    
Neked tán nincsenek kedves zeneszerzőid, akiknek nagyobb elismertséget kívánnál a világban?

De bizony vannak (többször be is írtam már ilyeneket). Csak nem vagyok benne biztos, hogy az én ízlésem reprezentálja az "igazságos világot". Sőt, abban se vagyok biztos, hogy az "igazságos világ" esztétikai / ízlésen múló kérdésekre is választ adna.

Egyáltalán, mi az hogy "igazságos világ"?
2016. 07. 10. 16:33   @kbz (#1)    § (2) 
Tomás
Tomás    

Neked tán nincsenek kedves zeneszerzőid, akiknek nagyobb elismertséget kívánnál a világban?
2016. 07. 10. 11:58   @Tomás · Mit hallgattok... (#2555)    § (1) 
kbz
kbz    

Egy igazságos világban Hochreither neve, mint elsőrangú zeneszerzőé, közismert lenne...

Minő szerencse, hogy van köztünk egy Igaz Próféta, aki tudja, hogy milyen lenne egy "igazságos világ", és abban kit tekintenének elsőrangú zeneszerzőnek...
KomolyPortál · Kávéházi sarok · Hontalan
Kardtávolság · zárva
Ebben a témában van lehetőség a felmerülő személyes konfliktusok, viták rendezésére.