KomolyPortál · Komolyzene · Hangfelvételek
Kiadók, lemezek, letöltések
2016. 07. 09. 20:47   @kbz (#46)    § (3) 
pszí
pszí    
Nagyon nehéz általánosságban a CD/SACD kérdésről nyilatkozni, hiszen mindig csak egy-egy felvételről és egy-egy dekóderről (lejátaszóról) beszélhetünk.

Ráadásul, tovább nehezíti a dolgot, hogy gyakorlatilag kiadónkénti egyedi jellemzőkről beszélhetünk. A legtöbb kiadó többé-kevésbé kikísérletezte hogy műfajonként, illetve hangszerenként (szóló- és versenyművek) milyen hangzásképet vár el, mire helyezi a hangsúlyt. A nagy kiadók ebbe nem fektettek túl sok energiát, ám annál inkább a kisebbek, miután az ismeretlen művek kiadásán túl, többnyire ez az egyetlen igazi kitörési pont maradt számukra. Így aztán nagyon sokféle hangzásképpel találkozhatunk a kisebb kiadók kínálatában.
2016. 07. 09. 14:19   @Tomás (#45)    § (2) 
kbz
kbz    
Utóbbi időben többször volt az a benyomásom egyes felvételek esetében, hogy a CD-sáv jobban (differenciáltabban, transzparensebben) szól, mint az SACD...

Az SACD azt hiszem dinamikai leképezésben sokszínűbb, de transzparenciában úgy veszem észre általában gyengébb, mint a CD-keverés. Márpedig ha választanom kell, nekem a transzparencia fontosabb.

Hozzá kell tennem, hogy csak a sztereó-SACD-keveréseket tudom hallgatni (a Marantz SACD-lejátszója elvből csak sztereó; de 5.1-es erősítőm sincs, sőt a zenehallgató helységem sem alkalmas 5.1-re). Így a surround-sávról nem tudok érdemben nyilatkozni.

Nagyon nehéz általánosságban a CD/SACD kérdésről nyilatkozni, hiszen mindig csak egy-egy felvételről és egy-egy dekóderről (lejátaszóról) beszélhetünk.

Én is csak sztereóban hallgatok, 5.1-em nincs. Egy Onkyo lejátszón tudom összevetni az adott (hibrid) lemezek kétféle rétegét. Mint korábban írtam, vannak lemezek, amelyeknél egyértelműen a SACD hangzás (transzparencia) a jobb (pl. párom egyik Pink Floyd lemezénél), és van olyan is hogy semmi pluszt nem érzek. Nemrégiben egy Mozart kürtversenyes felvételnél írtam, hogy a kürtszóló csodálatos a SACD-n, a zenekar meg nem. 
2016. 07. 09. 06:11   @kbz (#44)    § (1) 
Tomás
Tomás    
Avatar Utóbbi időben többször volt az a benyomásom egyes felvételek esetében, hogy a CD-sáv jobban (differenciáltabban, transzparensebben) szól, mint az SACD...

Az SACD azt hiszem dinamikai leképezésben sokszínűbb, de transzparenciában úgy veszem észre általában gyengébb, mint a CD-keverés. Márpedig ha választanom kell, nekem a transzparencia fontosabb.

Hozzá kell tennem, hogy csak a sztereó-SACD-keveréseket tudom hallgatni (a Marantz SACD-lejátszója elvből csak sztereó; de 5.1-es erősítőm sincs, sőt a zenehallgató helységem sem alkalmas 5.1-re). Így a surround-sávról nem tudok érdemben nyilatkozni.
2016. 05. 24. 21:44 
kbz
kbz  
media1.jpc.de/image/w220/front/0/4011222228536.jpg

Mozart: Horn Concertos 1-4, Rondo

Bryant, Royal Philharmonic Orchestra, Dausgaard

Royal Ph SACD

Korábban már beszélgettünk arról a Portálon, hogy az SACD hozott-e többletet a CD-hez képest. Ez a - "fillérekért" kapható - lemez érdekes adalék az igen-hez és a nem-hez is: nagyon szép, plasztikus kürt-hang, és teljesen átlagos zenekari hangzás...
2016. 04. 01. 14:59   @kbz (#36)    § (2) 
Steff
Steff    
Általában igen, de még nem sikerült megfejtenem, hogy mit mikor mennyiért adnak...

Rákérdeztem, és azt felelték, hogy folyamatosan árulnak lemezt, a 3200 Ft-osakat 2500 Ft-ért.
2016. 03. 23. 18:22   @Sipi (#40)    § (4) 
Steff
Steff    
Avatar Igen, a lemez mint fétis! *yes*
2016. 03. 23. 14:48   @Steff (#37)    § (1) 
pszí
pszí    
Avatar Micsoda véletlen, hogy pont most említed Lajthát. Tegnap hallgattam meg a VI. vonósnégyesét.
2016. 03. 23. 14:31   @Steff (#39)    § (3) 
Sipi
Sipi    
Avatar Á, nem az a baj. Ami a Hogwoodból hiányzik, az pont ezerféle előadóval beszerezhető, még nem is annyira Brüggen kéne. Hanem hogy ez limited edition meg speciális körítést kap. *frown* Hogy tudom ilyenkor elnyomni a belőlem előtörő hardcore gyűjtőt?
2016. 03. 23. 11:46   @Steff (#38)    § (2) 
Steff
Steff    
külön fölcsipegeted a használtpiacon a brüggenes londoniakat a 2 Philips Duón, a maradékot meg elfelejted.

Látom már, hogy baromságot beszélek, pl. a párizsiak is hiányoznak Hogwoodnál, szóval akkor valamelyik Brüggen-dobozt kell becélozni, és még több duplázódás lesz (ami mért baj).
2016. 03. 23. 11:39   @Sipi (#33)    § (1) 
Steff
Steff    
A fene, hát nem megvettem a múltkor a Hogwood-Haydn-t, erre a Decca most meg előáll egy ilyennel:
http://www.mdt.co...36cds.html
*frown*

Fel kell őket jelenteni.
Vagy küldesz nekik levélbombát (surprise, hogy haydnos utalással éljünk).
Vagy letörlöd a könnyeidet, és külön fölcsipegeted a használtpiacon a brüggenes londoniakat a 2 Philips Duón, a maradékot meg elfelejted.
2016. 03. 23. 11:27 
Steff
Steff  
Avatar A Véghet még a régi helyen vettem náluk elég kedvezményesen, most meg piszkálja a csőröm a Lajtha meg még pár dolog.

bmcrecords.hu/images/boritok/nagy/189_650.jpg
2016. 03. 23. 11:18   @Steff (#34)    § (1) 
kbz
kbz    
Avatar Általában igen, de még nem sikerült megfejtenem, hogy mit mikor mennyiért adnak...
2016. 03. 23. 09:12   @Steff (#34)    § (1) 
Sipi
Sipi    
Avatar Azt nem tudom, én ott még nem vettem, de a müpában régebben elég sok BMC lemez volt 1000-1500 forintért kirakva.
2016. 03. 23. 08:36 
Steff
Steff  
Avatar Ha az ember befárad a BMC központjába, ott vehet BMC-lemezeket kedvezménnyel, ugye?
2016. 03. 23. 00:09 
Sipi
Sipi  
Avatar A fene, hát nem megvettem a múltkor a Hogwood-Haydn-t, erre a Decca most meg előáll egy ilyennel:
http://www.mdt.co...36cds.html
*frown*
2015. 09. 03. 13:58   @Steff (#31)    § (3) 
Tomás
Tomás    
Avatar Ja, az lehet. Nem tudom. Csak nem látom a jpc-n sehol, hogy ez valamiféle Eigenproduktion lenne.
2015. 09. 02. 18:58   @Tomás (#30)    § (2) 
Steff
Steff    
A jpc-nél nem úgy tűnik, hogy ez igényre legyártás. Ahogy én nézem ezek eredeti CD-k. A DGG mostanában elkezdte ezt, az amazonon is tömegével vannak ugyanezek az újrakiadások.

Az Amazon nem japán préselésűeket forgalmaz? Ott a messzi keleten tömegével adják ki újra a régi lemezeket, és nemcsak a Universal, hanem pl. a Sony is.
2015. 09. 02. 16:50   @Steff (#25)    § (1) 
Tomás
Tomás    
Avatar A jpc-nél nem úgy tűnik, hogy ez igényre legyártás. Ahogy én nézem ezek eredeti CD-k. A DGG mostanában elkezdte ezt, az amazonon is tömegével vannak ugyanezek az újrakiadások.
2015. 09. 02. 15:32 
Sipi
Sipi  
Avatar Amúgy a Denon például azt hiszem vagy háromszor is kiadta a digitális Pires-Mozart szonátákat. Először a 80-as évek elején, de azokat azért kerültem el, mert akkor még sok tekintetben kiforratlan volt a CD-technika, úgyhogy a második, 90-es kiadásokat kutattam fel és szereztem be. (Persze ha valamit nem lehet máshogy, akkor jó a korai digitális is, minden esetben egyéni mérlegelés alapján döntök.)
2015. 09. 02. 15:26   @Steff (#27)    § (3) 
Sipi
Sipi    
Szerintem egyébként az is bökkenő, hogy teljes áron adják őket.

Ja, hát akkor meg pláne.
KomolyPortál · Komolyzene · Hangfelvételek
Kiadók, lemezek, letöltések