KomolyPortál · Kávéházi sarok · Hontalan
Beszélgetés
Ebben a topikban kötetlenül lehet beszélgetni.
moderáció
moderáció
közlemény

Sipi legutóbbi hozzászólása át lett mozgatva a megfelelő témába. A továbbiakban a hasonló jellegű bejegyzéseket az előbbi témába/fórumcsoportba kell írni.
2017. 01. 05. 21:33   @Steff (#601)    § (1) 
kbz
kbz    
Avatar Most olvasom... Nagyon sajnálom, rendkívül rokonszenves ember és karmester volt. Egyszer egy egészen csodálatos Róma fenyői előadást hallottam vele.
2017. 01. 05. 11:03 
Steff
Steff  
Avatar Georges Prêtre meghalt tegnap, hallottátok?
2017. 01. 01. 09:19   @pszí (#599)    § (1) 
kbz
kbz    

Boldog Újévet kívánok minden Tagnak,

és sok aktív tagot a Portálnak!

2016. 12. 31. 08:17 
pszí
pszí  
Avatar A szép zenék mellé további sok szépet és jót kívánok a 2017-es évre minden kedves Tagnak és Olvasónak!
2016. 12. 13. 22:07 
kbz
kbz  
Avatar Bárcsak azt is el lehetne érni, hogy a kiváló csillagász Konkoly-Thege Miklós (és a róla elnevezett út!) nevét helyesen ejtsék: konkoli-tege (és nem konkoj-tege). (Pedig ezt már a wikipedia is jelzi!)
2016. 12. 13. 20:35   @kbz (#596)    § (1) 
pszí
pszí    
Avatar „...this was the composer’s own pronunciation.”

Amennyiben hihetünk a család barátjának - és miért ne hihetnénk ez ügyben -, akkor ez el is döntötte a kérdést.
2016. 12. 13. 07:51 
kbz
kbz  
Avatar A minap a rádióban arról beszélgettek, hogy Dukas nevének a helyes ejtése düká, vagy dükász? Most, hogy Pszí felhívta a figyelmünket Dukas remek zongoraszonátájára, körülnéztem egy kicsit a neten. Az alábbi cikk a dükász kiejtés helyességét erősíti meg:

French Composers’ Names – Paul Dukas

miszerint:

Dukas, is in fact pronounced due-KASS, and not due-KAA. This pronunciation was passed on to the pronunciation unit in 1955 by a friend of the Dukas family, who assured us that this was the composer’s own pronunciation.
2016. 02. 25. 22:19 
Sipi
Sipi  
Avatar Nahát, most kaptam az információt, hogy újra él a portál! Akkor ideje visszatérni. *smile*
Egyébiránt úgy látom most a pár hónap szünet után, hogy itt még nagyobb élet van, mint másfelé. *bowl*
2015. 08. 29. 12:05   @Steff (#593)    § (5) 
Sipi
Sipi    
Avatar Ja, hát ezt én így nem mondanám, nekem csak Schiff ténykedésével van bajom.
2015. 08. 29. 11:48   @Sipi (#592)    § (4) 
Steff
Steff    
Schiff inkább zenéljen, ne politizáljon.

Zenész ne politizáljon, politikus ne zenéljen! Monnyon le Helmut Schmidt!
2015. 08. 29. 11:11   @Steff (#591)    § (3) 
Sipi
Sipi    
Avatar Schiff inkább zenéljen, ne politizáljon.
2015. 08. 29. 08:20   @Tomás (#589)    § (2) 
Steff
Steff    
Az a legviccesebb, hogy már azt, hogy fellép valahol másutt, már azt politikai tettként minősítik.

Vagy ha nem lép fel. Schiff.
2015. 08. 29. 08:05   @Tomás (#589)    § (2) 
Sipi
Sipi    
Avatar Ja, azóta kiderült, hogy az Irániak sem szeretnék, ha fellépne, mert izraeli állampolgár. Arrafelé sose lesz béke...
2015. 08. 29. 07:06   @Sipi (#588)    § (1) 
Tomás
Tomás    
Avatar Az a legviccesebb, hogy már azt, hogy fellép valahol másutt, már azt politikai tettként minősítik.
2015. 08. 28. 16:35 
Sipi
Sipi  
Avatar http://fidelio.hu...ik_izrael/
Nem semmi fickó ez a Barenboim!
2015. 08. 22. 21:38   @unicornis (#583)    § (4) 
2Gigi
2Gigi    
Avatar Kedves unicornis, gondolom tudod, hogy nem minden zenekarnak adatik meg a tágas próbaterem, mint a BFZ-nek és az NFZ-nek. Gondolom azt is tudod, hogy a hangerő egy jó muzsikus szerint terem függő. Egy "zsebkendőnyi" próbateremben nem lehet olyan hangerővel fújni, mint mondjuk a Müpában. Már ne haragudj, de képzeld el, hogy hallottam már és ismerek is olyan rezes kollégát, aki tekintettel van a többiekre. Sőt, ismertem olyan karmestert is, aki direkt kevesebbet kért a rezesektől, a teremre való tekintettel. Szerintem nem az a jó fúvós, aki csak repeszteni tud. *wink*
2015. 08. 20. 16:03   @Steff (#585)    § (6) 
unicornis
unicornis    
Avatar Nem, szegény Wilbrahamet a cukorbaj vitte el. Ha a 60-as 70-es évek Karl Richter-felvételeit hallgatod, ő az első trombitás, ahogyan a London PO lemezein is. Guglizd meg, vagy keress rá a tubuson...
2015. 08. 20. 08:39   @unicornis (#584)    § (5) 
Steff
Steff    
Tudod, ha anno többet gyakoroltál volna, most előbbre ülnél, jobban keresnél -és a fejed se fájna...

Gondolom, bosszúból aztán bökött vagy lesújtott a vonó.
2015. 08. 20. 03:45   @unicornis (#583)    § (4) 
unicornis
unicornis    
Avatar Bár előnézettel ellenőriztem, valamiért egy sor kimaradt, bocsánat. Íme helyesen

John Wilbraham (+) története, LPO

Sosztakovicsot próbáltak, mikor egy brácsás, akit balsorsa a rezek előtt ültetett, egy tutti fortissimo állás utáni szünetben hátrafordult és azt mondta:
-Ne fújjátok olyan nagyon, szétmegy a fejem!
Mire Wilbraham atyailag:
_Tudod, ha anno többet gyakoroltál volna, most előbbre ülnél, jobban keresnél -és a fejed se fájna...
KomolyPortál · Kávéházi sarok · Hontalan
Beszélgetés
Ebben a topikban kötetlenül lehet beszélgetni.