KomolyPortál · Komolyzene · Általános eszmecsere
Közelgő hangversenyek
2017. 06. 22. 11:16 
kbz
kbz  
Avatar Már megjelent a neten az idei pannonhalmi Arcus Temporum fesztivál programja:

http://www.arcust...m.com/2017
2017. 05. 16. 15:49   @kbz (#158)    § (3) 
vichy
vichy    
 Domingo: talán ha hajnali ötkor odaállsz a sorba, van egy kis esélyed...

Ajjaj, akkor inkább ne irigykedj! Ha jól tudom, csak egy órával az előadás előtt kezdik árulni az állójegyeket! *sad2* 
2017. 05. 16. 14:06   @vichy (#156)    § (2) 
kbz
kbz    
 épp Bécsbe szólít a kötelesség :-)

Engem meg megesz a sárga irigység...

Domingo: talán ha hajnali ötkor odaállsz a sorba, van egy kis esélyed...
2017. 05. 16. 14:03   @vichy (#155)    § (1) 
kbz
kbz    
Vasárnap a MÜPÁ-ban: Bellini: Puritánok

Nem szeretném megbántani a Bellini-rajongókat, de a Puritánokat egyszer megkaptam ajándékba dvd-n. Kb. a feléig bírtam, aztán gyorsan becseréltem másra...
2017. 05. 16. 11:01   @Sipi (#153)    § (1) 
vichy
vichy    
Én pedig megvettem a bérletemet az idei Ring-re. :-)
Szerettem volna menni, de akkor épp Bécsbe szólít a kötelesség :-) Ott talán - Wagner helyett Verdi - bejutok egy Don Carlos Domingóval Posa márki szerepében =8-O
2017. 05. 16. 10:59 
vichy
vichy  
Avatar Vasárnap a MÜPÁ-ban: Bellini: Puritánok
2017. 05. 15. 21:47 
kbz
kbz  
Avatar Már egy ideje lehet jegyeket venni az idei Kaposfest-re. Ami örvendetes, nem olyan "óvatos" a műsor, mint korábban. Jó néhány ritkán hallható csemege is műsorra kerül... Az előadók névsora is - szokás szerint - impozáns.
2017. 01. 04. 11:36 
Sipi
Sipi  
Avatar Én pedig megvettem a bérletemet az idei Ring-re. :-)
Addig gondolkodtam rajta, míg a múltkor mire eldöntöttem, hogy mennék, már azt írták, hogy minden jegy elkelt, de most valami történt és nem csak jegyet, hanem még bérletet is lehetett venni, úgyhogy lecsaptam rá. A fő ok az volt, hogy idén is Iréne Theorin fogja énekelni Brünnhildét, mégpedig mindhárom este! Ez emberfeletti feladat, én a Siegfried-ről lebeszéltem volna, hogy legalább egy pihenőnapja legyen, ahogy eddig is volt, de ha valaki mégis képes lehet erre a szinte lehetetlen mutatványra, az ő.
Tavaly a zenekar már kissé gyengébb volt, mint korábban, remélem, most fittebbek lesznek, illetve a tavalyi 1-2 apróbb rendezési hiba sem fog előőjönni idén.
2016. 07. 10. 12:01 
kbz
kbz  
Avatar Lassan jönnek a hírek, hogy - egy év szünet után - ismét lesz ARCUS TEMPORUM fesztivál Pannonhalmán!

Már a programról is olvashatunk

Arcus
2016. 04. 05. 14:49 
Sipi
Sipi  
Avatar Vasárnap a MÜPÁban kedvenc Mozart-operám, az Idomeneo lesz Vashegyiékkel. Az általuk előadott remek Titusz kegyelme és a Vashegyi-vezényelte szintén remek Cosí engem a legszebb reményekre jogosít fel, remélem nem kell csalódnom.
2016. 04. 05. 08:10   @kbz (#149)    § (1) 
kbz
kbz    
Avatar Nem gondoltam, hogy egy Portál-bejegyzésnek ilyen gyorsan hatása lehet, ma reggel már ezt olvashattuk a kaposfest.hu-n:

"Kedves Közönségünk! Az idei fesztivál programját és fellépőinek névsorát 2016. májusától olvashatja."

(a régi mondás jut eszembe: az egyik szemem..., a másik szemem...)
2016. 04. 04. 20:45 
kbz
kbz  
Avatar "Kedves Közönségünk! Az idei fesztivál programját és fellépőinek névsorát 2016. márciusától olvashatja."

A fenti mondat látható ma, április 4-én a kaposfest.hu honlapon. A program összeállításának csúszása talán érthető. A tájékoztatás elmaradása kevésbé.

*angry2*
2015. 09. 10. 09:05 
Tomás
Tomás  
Avatar A BFZ Letzbor-koncertjéhez megjelent egy kis interjó a fidelión:
http://fidelio.hu...ya_vagyok/

Hogy Letzbor nem beszélhetett Weichlein "Encaenia musices" című darabjáról, az azok számára, akik tudják, hogy itt egy 12 tartalmazó gyűjteményről van szó, egyértelmű. Kb. olyan, mintha Bach "Brandenburgi versenyek" című darabjáról beszélnénk...

A cím meg szörnyű, hiszen Letzbor ÉPP arról beszél, hogy azért fordult a barokk felé, hogy NE legyen a tradíciók foglya...

Azt kell mondjam, csapnivaló cikk. De Letzbor szavai miatt érdemes elolvasni.
2015. 09. 09. 22:24   @Steff (#145)    § (11) 
macskás
macskás    
Hehe, vannak ilyen történetek.
Doráti Erich Kleiberrel művelt hasonlót. Nem tudom, melyik műben, Dorátinak színfalak mögötti zenekart kellett vezényelnie, és asszem, előbb lépett be, vagy valami ilyesmi, s ezen a Kleiber kiakadt nagyon.

Olvasd el Pjatigorszkij könyvét, rengeteget lehet rajta röhögni:)
2015. 09. 09. 19:47 
Sipi
Sipi  
Avatar A BFZ már posztol. *grin*
https://www.faceb...9565518156
2015. 09. 08. 18:21   @Sipi (#144)    § (10) 
Steff
Steff    
Avatar Hehe, vannak ilyen történetek.
Doráti Erich Kleiberrel művelt hasonlót. Nem tudom, melyik műben, Dorátinak színfalak mögötti zenekart kellett vezényelnie, és asszem, előbb lépett be, vagy valami ilyesmi, s ezen a Kleiber kiakadt nagyon.
2015. 09. 08. 15:49   @Steff (#143)    § (9) 
Sipi
Sipi    
Avatar Ahhoz én sem (pedig szívesen elolvasnám), viszont egy másik karmesteres könyvben volt ez a részlet.
A zenészek egy idő után egészen hatásos közönyt fejlesztettek ki a karmesterekkel szemben, ő az unalmat úgy ütötte el, hogy megtanulta az énekkar szólamait az énekkart foglalkoztató művekben és együtt énekelte azt az énekkarral előadás közben. Egyszer aztán a Máté-passiót adták elő és egyszer csak rettenetes hangja reszkettette meg a levegőt: "Barrabáááás!" - üvöltötte teljesen egyedül, egy ütemmel korábban.
Azt írta, hogy a karmester kiheverte a megrázkódtatást, de soha többé nem játszhatott vele.
2015. 09. 08. 14:37   @Sipi (#142)    § (8) 
Steff
Steff    
Olvastad Pjatigorszkij könyvében a Máté-passiós jelenetet?

Nem, az egész könyvhöz nem volt szerencsém.
2015. 09. 08. 13:28   @Steff (#137)    § (7) 
Sipi
Sipi    
Avatar Olvastad Pjatigorszkij könyvében a Máté-passiós jelenetet?
2015. 09. 08. 11:58   @macskás (#140)    § (10) 
Steff
Steff    
Sose felejtem el, a Nyúl-sorozatban olvastam így a hűtőt (ford: Göncz Árpád), és egészen meglepődtem.

Én akkor lepődtem meg, amikor megtudtam, hogy nem dzs-vel van.
KomolyPortál · Komolyzene · Általános eszmecsere
Közelgő hangversenyek